Εξατάξιο Γυμνάσιο Ριζοκαρπάσου

We all live in a yellow submarine

Continue Reading »



ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ, ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ Κ.Μ.Σ. ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

 

1. Επιτροπή Εορτασμών και Εκδηλώσεων:

  • Προγραμματίζει και οργανώνει τους εορτασμούς και τις καλλιτεχνικές εκδηλώσεις του σχολείου.
  • Καταρτίζει τα προγράμματα των εκδηλώσεων.
  • Αναλαμβάνει τη διακόσμηση του σχολείου ανάλογα με την ευκαιρία ή την εκάστοτε εκδήλωση.

 

Υπεύθυνη Β.Δ.: Χατζηγιάννη Φρύνη (Ανάθεση)

Μέλη:

 

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Μηνά Μαρία

Φιλόλογος

2

Αλεξάνδρου Μαρία

Φιλόλογος

3

Παύλου Ελένη

Φιλόλογος

4

Ιωαννικίου Μαρια

Αγγλικών

5

Συνεσίου Πηνελόπη

Αγγλικών

6

Κολοκασίδου Τόνια

Γαλλικών

7

Χατζηγιάννη Γιώργος        

Πληροφόρικής

8

Κυριακίδου Μαρία

Φυσικής Αγωγής

9

Παπαχρυστοφόρου Μυρτώ

Μουσικής

10

Αρμοστή Έλενα

Τέχνης

11

Συναϊνού Γιώργος

Σχεδ. & Τεχνολογίας

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Παντελή Άντρη, ΣΤ΄Τάξη

Αχιλλέως Άντρια, ΣΤ΄Τάξη

 

2. Επιτροπές:

 

α) Εκδόσεων

  • Συγκεντρώνει, επιλέγει, διορθώνει την ύλη και επιμελείται την έκδοση.
  • Προγραμματίζει την έκδοση περιοδικού, εφημερίδας, πραγραμμάτων.    

β) Βιβλιοθήκης

  • Να καλλιεργήσει στους μαθητές την αγάπη για την φιλαναγνωσία, βοηθώντας τους να αξιοποιούν το βιβλίο ως πηγή γνώσης και να οικοδομήσουν τη νέα γνώση πάνω στα γνήσια και οικεία σ’ αυτούς στοιχεία.

 

Υπεύθυνη Β.Δ.: Χατζηγιάννη Φρύνη (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Αλεξάνδρου Μαρία

Φιλόλογος

2

Παύλου Ελένη

Φιλόλογος

3

Χατζηγιάννη Αγγελική

Μαθηματικών

4

Χατζηφιλίππου Μιχάλης

Οικονομικών & Εμπορικών

5

Κολοκασίδου Τόνια

Γαλλικών

6

Αρμοστή Έλενα

Τέχνης

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Αχιλλέως Άντρια, ΣΤ΄Τάξη

Μιχάηλου Παναγιώτης, Β΄Τάξη

 

3. Επιτροπή Εκδρομών και Επισκέψεων

  • Προγραμματίζει και οργανώνει εκδρομές, περιπάτους και διάφορες επισκέψεις καθώς επίσης φροντίζει για την ενημέρωση των μαθητών/τριών.
  • Έχει την ευθύνη για την παροχή Πρώτων Βοηθειών στις εκδρομές και τους περιπάτους.

 

Υπεύθυνος Β.Δ.: Παπαγιάννης Τρύφωνας (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Αλεξάνδρου Μαρία

Φιλόλογος

2

Ευριπίδου Ηλίας

Μαθηματικών

3

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

Μαθηματικών

4

Χατζηγιάννη Παναγιώτα

Φυσικής

5

Ιωαννικίου Μαρία

Αγγλικών

6

Δημητράκη Νικολέττα

Τουρκικών

7

Χατζηφιλίππου Μιχάλης

Οικονομικών & Εμπορικών

8

Κυριακίδου Μαρία

Φυσικής Αγωγής

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Παντελή Άντρη, ΣΤ΄Τάξη

Αχιλλέως Άντρια, ΣΤ΄Τάξη

 

4. Επιτροπή Φυσικού Περιβάλλοντος, Καθαριότητας και Οικολογίας

  • Μεριμνά για την καλλιέργεια και ανάπτυξη περιβαλλοντικής συνείδησης στους μαθητές.
  • Φροντίζει για την καθαριότητα των σχολικών χώρων και την ευαισθητοποίηση των μαθητών για καθετί που σχετίζεται με τη διατήρηση του φυσικού περιβάλλοντος.
  • Έχει την ευθύνη για τον εξωραϊσμό του σχολικού χώρου και κήπου.
  • Κάνει εισηγήσεις για εξοπλισμό του σχολείου με όλα εκείνα τα εφόδια που θα βοηθήσουν καθηγητές και μαθητές να έχουν καλύτερες συνθήκες διεξαγωγής των δραστηριοτήτων τους.

 

Υπεύθυνος Β.Δ.: Παπαγιάννης Τρύφωνας (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Ευριπίδου Ηλίας

Μαθηματικών

2

Χατζηγιάννη Αγγελική

Μαθηματικών

3

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

Μαθηματικών

4

Χατζηγιάννη Παναγιώτα

Φυσικής

5

Γεωργίου Κατερίνα

Χημείας

6

Δημητρίου Δημήτρης

Βιολογίας

7

Χατζηφιλίππου Μιχάλης

Οικονομικών & Εμπρικών

8

Χατζηγιάννη Γεώργιος

Πληροφορικής

9

Συναϊνού Γεώργιος

Σχεδ. & Τεχνολογίας

10

Νικολάου Σωτηρούλα

Οικ. Οικονομίας

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

          Προδρόμου Ιωάννης, Ε΄Τάξη

          Σώττου Κατερίνα, Γ΄Τάξη

 

5.Επιτροπή Μαθητικής Πρόνοιας / Εθελοντές

 

  • Φροντίζει για την ευημερία των μαθητών/τριών.
  • Επισημαίνει μαθητές/τριες που έχουν ανάγκη βοήθειας.
  • Ευαισθητοποιεί τα παιδιά σε θέματα κοινωνικής προσφοράς και προσφοράς στον συνάνθρωπο.
  • Οργανώνει και συντονίζει διάφορες δραστηριότητες.

 

Υπεύθυνος Β.Δ.: Παπαγιάννης Τρύφωνας (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Μηνά Μαρία

Φιλόλογος

2

Ευριπίδου Ηλίας

Μαθηματικών 

3

Χατζηγιάννη Παναγιώτα

Φυσικής

4

Ιωαννικίου Μαρία

Αγγλικών

5

Συνεσίου Πηνελόπη

Αγγλικών

6

Δημητράκη Νικολέττα

Τουρκικών

7

Χατζηγιάννης Γεώργιος

Πληροφορικής

8

Συναϊνού Γιώργος

Σχεδ. & Τεχνολογίας

9

Σιακαλλή Νικολέττα

ΣΕΑ

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Παντελή Χρυστάλλα, Δ΄Τάξη

Αχιλλέως Αχιλλέας, Α΄Τάξη

 

Πρόεδρος ΣΓ/Κ (παρατηρητής):

Αχιλλέως Άντρος

 

6. Επιτροπές:

 

α) Αγωγής Υγείας και Πρόληψης της Βίας και της Παραβατικότητας

 

  • Φροντίζει για τον καταρτισμό και την εφαρμογή σχεδίου δράσης Αγωγής Υγείας και Πρόληψης της Παραβατικότητας τόσο με δράσεις εντός της τάξης όσο και εκτός προς τοσύνολο της σχολικής μονάδας

 

β) Κυκλοφοριακής αγωγής

  • Μέσα από τις διάφορες εκδηλώσεις και δραστηριότητες να βοηθήσει τους μαθητές  να κατανοήσουν τους βασικούς κανόνες κυκλοφοριακής αγωγής.

 

Υπεύθυνη Β.Δ.: Χατζηγιάννη Φρύνη (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Παύλου Ελένη

Φιλόλογος

2

Χατζηγιάννη Αγγελική

Μαθηματικών

3

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

Μαθηματικών

4

Χατζηγιάννη Παναγιώτα

Φυσικής

5

Δημητρίου Δημήτρης

Βιολογίας

6

Νικολάου Σωτηρούλα

Οικ. Οικονομίας

7

Σιακαλλή Νικολέττα

ΣΕΑ

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Παντελή Άντρη, ΣΤ΄Τάξη

Αχιλλέως Άντρια, ΣΤ΄Τάξη

 

7. Επιτροπή Κοσμητείας

 

  • Έχει την ευθύνη για τον εξωραϊσμό του σχολείου, του Κ.Σ. και των πινακίδων ανακοινώσεων.
  • Οργανώνει και προετοιμάζει τις εκδηλώσεις του Κ.Σ.
  • Φροντίζει για τη διακόσμηση του χώρου των εκδηλώσεων, την υποδοχή και την ταξιθέτηση των καλεσμένων.

 

Υπεύθυνη Β.Δ.: Χατζηγιάννη Φρύνη (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Μηνά Μαρία

Φιλόλογος

2

Αλεξάνδρου Μαρία

Φιλόλογος

3

Γεωργίου Κατερίνα

Χημείας

4

Ιωαννικίου Μαρία

Αγγλικών

5

Συνεσίου Πηνελόπη

Αγγλικών

6

Δημητράκη Νικολέττα

Τουρκικών

7

Παπαχριστοφόρου Μυρτώ

Μουσικής

8

Αρμοστή Έλενα

Τέχης

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Παντελή Χρυστάλλα, Δ΄Τάξη

Σώττου Κατερίνα, Γ΄Τάξη

 

8. Επιτροπή Ασφάλειας και Υγείας

  • Φροντίζει να διασφαλίζει την υγεία και την ασφάλεια των μαθητών και καθηγητών στον σχολικό χώρο.
  • Συνεργάζεται με τον νοσηλευτή της κοινότητας και την υπηρεσία ανθρωπιστικών θεμάτων.

 

Υπεύθυνος Β.Δ.: Παπαγιάννης Τρύφωνας (Ανάθεση)

Μέλη:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1

Χατζηγιάννη Αγγελική

Μαθηματικών

2

Χατζηγιάννη Παναγιώτα

Φυσικής

3

Γεωργίου Κατερίνα

Χημείας

4

Δημήτρης Δημητρίου

Βιολογία

6

Κυριακίδου Μαρία

Φυσικής Αγωγής

7

Συναϊνού Γιώργος

Σχεδ. & Τεχνολογίας

8

Νικολάου Σωτηρούλα

Οικ. Οικονομίας

 

Εκπρόσωποι ΚΜΣ:

Προδρόμου Ιωάννης, Ε΄Τάξη

Μιχάηλου Παναγιώτης, ΣΤ΄ Τάξη

 

9. Επιτροπή Προώθησης Στόχων του Έτους

 

Υπεύθυνοι: Όλες οι Ειδικότητες Εκπαιδευτικών και τα μέλη του ΚΜΣ.

  • Φροντίζουν για την προώθηση και υλοποίηση των στόχων της σχολικής χρονιάς μέσα από δράσεις, εκδηλώσεις αλλά και μέσα από την καθημερινή διδασκαλία.

 

 

Πίσω

  • Ανακοινώσεις

  • Δραστηριότητες

  • Ημερολόγιο